Meteoroloji'den son hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar dışında), Batı Akdeniz, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

genel gundem
Meteoroloji'den son hava durumu tahminleri

Genellikle sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya, Kıyı Ege, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Doğu Anadolu'nun doğusunda mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerimizde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının gece saatlerinden itibaren Trakya' dan başlayarak hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle güney, gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısında kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Karadeniz'de kuvvetli (40-60 km/sa), Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre rüzgarın; Karadeniz'de kuvvetli (40-60 km/sa), Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ:

Yağışların; Trakya kesimi, Kıyı Ege, Çanakkale, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Trakya kesimi ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle ve akşam saatlerinde güney yönlerden, gece saatlerinden itibaren kuzey yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 15°C          Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağışlı geçeceği tahmin                                             ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, gece                                         saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 16°C     Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde sağanak                                        yağışlı

KIRKLARELİ °C, 13°C   Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağışlı geçeceği tahmin                                              ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, gece                                          saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 20°C    Parçalı çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar dışında bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 11°C     Parçalı çok bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C              Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 19°C                 Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı                                           geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel                                                     olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA °C, 18°C           Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı                                            geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel                                                    olarak   kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz'in yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C            Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 17°C         Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı                                                         geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması                                                           bekleniyor.

HATAY °C, 14°C           Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 10°C        Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge'nin doğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 12°C        Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 10°C        Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 14°C    Parçalı çok bulutlu

KONYA °C, 12°C        Parçalı, yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 11°C             Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 17°C          Parçalı çok bulutlu

KASTAMONU °C, 11°CParçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 15°C       Parçalı bulutlu

RİZE °C, 17°C               Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 19°C      Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 17°C     Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 0°C      Parçalı ve az bulutlu

HAKKÂRİ °C, -1°C      Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, -6°C          Parçalı ve az bulutlu

VAN °C, 3°C             Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 11°C   Az bulutlu

GAZİANTEP °C, 12°C   Az bulutlu

SİİRT °C, 11°C               Az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 13°C   Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Ege’de kuvvetli fırtına; gece saatlerinde Batı Akdeniz’de fırtına; Marmara, gece saatlerinde Karadeniz ile Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerine kadar batısı güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde kuzeybatıdan, doğusu güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde batısı 7 (60 km/sa) kuvvetinde ; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, gece saatlerinde yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağmurlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde güneydoğudan batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde kuzeyi ile gece saatlerinde batısı 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, sabah ve gece saatlerinde yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde güneyi yer yer güneydoğudan, gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinden itibaren yer yer 9 (90 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan, sabah ve gece saatlerinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinde yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, sabah saatlerinde batısı güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde batısı 7 (60 km/sa), gece saatlerinde 8 (75 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) öğle saatlerinden itibaren doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde doğusu 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, gece saatlerinde batısı 3,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 0m; Görüş: İyi.

https://isaretgazetesi.com.tr Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 24.02.2021 20:10:06. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Meteoroloji'den son hava durumu tahminleri Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler
Puan Durumu
 • TakımlarPO
 • 1 Galatasaray 54 25
 • 2 Beşiktaş 51 24
 • 3 Fenerbahçe 51 25
 • 4 Trabzonspor 48 25
 • 5 Aytemiz Alanyaspor 42 25
 • 6 Hatayspor 42 25
 • 7 Gaziantep FK 39 25
 • 8 Fatih Karagümrük 37 25
 • 9 Antalyaspor 33 25
 • 10 Göztepe 32 25
 • 11 Sivasspor 31 24
 • 12 Atiker Konyaspor 30 24
 • 13 Evkur Yeni Malatyaspor 30 25
 • 14 Kasımpaşa 29 25
 • 15 Çaykur Rizespor 27 25
 • 16 Kayserispor 25 25
 • 17 BB Erzurumspor 25 25
 • 18 Başakşehir 24 25
 • 19 Denizlispor 21 25
 • 20 MKE Ankaragücü 20 24
 • 21 Gençlerbirliği 20 24
 • Detaylı puan durumu için tıklayın
 • TakımlarPO
 • 1 Giresunspor 50 22
 • 2 Yilport Samsunspor 46 22
 • 3 Altınordu 41 23
 • 4 Istanbulspor 40 22
 • 5 Adana Demirspor 39 23
 • 6 Keçiörengücü 38 23
 • 7 Altay İzmir 38 23
 • 8 Tuzlaspor 37 22
 • 9 Royal Hastanesi Bandirmaspor 31 23
 • 10 Bursaspor 31 22
 • 11 Ümraniyespor 31 23
 • 12 Adanaspor 26 22
 • 13 Balıkesirspor 23 22
 • 14 Menemenspor 23 22
 • 15 Boluspor 22 22
 • 16 Akhisar Belediyespor 19 22
 • 17 Ankaraspor 13 22
 • 18 Eskişehirspor 7 22
 • Detaylı puan durumu için tıklayın
 • TakımlarPO
 • 1 Manchester City 59 25
 • 2 Manchester United 49 25
 • 3 Leicester City 49 25
 • 4 West Ham United 45 25
 • 5 Chelsea 43 25
 • 6 Liverpool 40 25
 • 7 Everton 40 24
 • 8 Aston Villa 36 23
 • 9 Tottenham Hotspur 36 24
 • 10 Leeds United 35 25
 • 11 Arsenal 34 25
 • 12 Wolverhampton Wanderers 33 25
 • 13 Crystal Palace 32 25
 • 14 Southampton 30 25
 • 15 Burnley 28 25
 • 16 Brighton & Hove Albion 26 25
 • 17 Newcastle United 25 25
 • 18 Fulham 22 25
 • 19 West Bromwich Albion 14 25
 • 20 Sheffield United 11 25
 • Detaylı puan durumu için tıklayın
 • TakımlarPO
 • 1 Atlético Madrid 55 23
 • 2 Real Madrid 52 24
 • 3 Sevilla FC 48 23
 • 4 FC Barcelona 47 23
 • 5 Real Sociedad 41 24
 • 6 Villarreal CF 37 24
 • 7 Real Betis 36 24
 • 8 Levante UD 31 24
 • 9 Granada CF 30 24
 • 10 Athletic Club 29 23
 • 11 RC Celta 29 24
 • 12 Valencia CF 27 24
 • 13 CA Osasuna 25 24
 • 14 Cádiz CF 25 24
 • 15 Getafe CF 24 24
 • 16 Deportivo Alavés 22 24
 • 17 SD Eibar 21 24
 • 18 Elche CF 21 22
 • 19 Real Valladolid 21 24
 • 20 SD Huesca 19 24
 • Detaylı puan durumu için tıklayın